Techniky moderního tance a Contemporary Dance

Tanec představuje naprostou svobodu projevu, učí tělo ovládat, vnímat ho a vyjádřit své emoce.

Tanečník je nástroj, na který choreograf hraje.

George Balanchine

Taneční kurzy zaměřené na moderní taneční techniky a Contemporary dance jsou určeny pro děti od 9 let, mládež i dospělé (začátečníky i pokročilé).

Moderní neboli také novodobý, výrazový či expresionistický tanec je umělecký směr, který se zrodil na konci 19. a začátku 20. století a vyvíjel se v Německu a ve Spojených státech amerických. Snahou tehdejších revolučních choreografů bylo vymanit se od striktních pravidel klasického baletu a přinést do tance něco nového a šokujícího. Cílem moderního tance bylo přiblížit se divákům, komunikovat s nimi, předávat pomocí tance a nových výrazových prostředků své vnitřní pocity a myšlenky, které donutí diváka k přemýšlení.

Tento taneční styl zahrnuje techniky světových tanečníků. Jedná se například o Isadoru Duncan, Marthu Graham, Doris Humphrey, José Limóna ad. Moderní tanec se postupem času stal základním kamenem tanečního stylu Contemporary dance, který čerpá nejen z prvků moderního a klasického tance, ale také využívá různé taneční techniky a pohybové styly, jako je floorwork, improvizace, release techniku, a další.

Hlavní náplní kurzů je mládež a dospělé seznámit se základními principy těchto moderních postmoderních technik a naučit je nejen jak správně držet tělo, ale také jak pracovat s dechem, energií, gravitací či dynamikou těla. Naučí se jak nalézt a cítit centrum těla, uvědoměle používat svaly, vnímat prostor a hudbu.

Informace pro účastníky kurzu

Dívky by měly mít dres, popř. tílko nebo tričko, legíny nebo tepláky. V zimním období doporučuji navíc triko s dlouhým rukávem. Na nohou ponožky nebo baletní piškoty. Chlapci si mohou obléci tepláky, legíny nebo bavlněné šortky, tričko (bez potisku), piškoty nebo ponožky.

Vlasy je třeba upevnit do culíků, copů, popř. skutečně dlouhé vlasy stočit do drdůlků.

Dále s sebou určitě nezapomenout něco k pití. Čelenky, volně visící náušnice, náramky, prstýnky, volné řetízky a další obdobné ozdoby nejsou z bezpečnostních důvodů povoleny! Dále prosím na kurzech omezte veškeré cennosti na minimum, jelikož v tanečních prostorech nemusí být prostory k uzamčení a úschova tedy nebude možná!

Aktuální probíhající kurzy

Období: 3. února 2020 - 17. června 2020 (celkem 18 - 19 lekcí; kurzy neprobíhají v období školních prázdnin platných pro Hradec Králové a ve dnech státních svátků)

Obecné informace ke kurzům

  • Lekce všech kurzů (kromě Jazz dance a Contemporary dance pro dospělé) na sebe navazují jako běžná školní výuka a ukázkou výsledné práce je společné závěrečné vystoupení.
  • Skupiny žáků od 7 let se navíc mohou účastnit dalších tanečních vystoupení.
  • Ceny uvedené u kurzů (kromě Jazz dance a Contemporary dance pro dospělé, kde je cena stanovena za lekci) jsou cenou za jednoho účastníka na dané období.
  • V případě přihlášky před a v první polovině období bude účtována cena za celý kurz. V případě přihlášky ve druhé polovině období bude účtována cena za polovinu kurzu.
  • Přihlášky ke kurzům jsou vyřizovány po e-mailu.

Související kurzy v nabídce

Věkový rozsah
9 - 11 let
Úrověň
začátečníci
pokročilí

Klasický tanec, Techniky moderního tance

Náplň hodiny
Klasický tanec, Techniky moderního tance
Termín
Úterý: 17:15 - 18:15 (60 min)
Cena kurzu
1 lekce / týden 1.600 Kč
Věkový rozsah
12 - 14 let
Úrověň
začátečníci
pokročilí

Klasický tanec + špičky (balet), Contemporary dance, Techniky moderního tance

Náplň hodiny
Klasický tanec + špičky
Termín
Pondělí: 17:20 - 18:20 (60 min)
Náplň hodiny
Contemporary dance, Techniky moderního tance
Termín
Úterý: 18:20 - 19:20 (60 min)
Cena kurzu
1 lekce / týden 1.600 Kč
Cena kurzu
2 lekce / týden 2.400 Kč
Věkový rozsah
15 - 26 let
Úrověň
pokročilí

Klasický tanec + špičky (balet), Contemporary dance, Techniky moderního tance, Souborová práce

Náplň hodiny
Contemporary dance, Techniky moderního tance, Souborová práce
Termín
Pondělí: 18:25 - 19:40 (75 min)
Náplň hodiny
Klasický tanec + špičky
Termín
Středa: 17:40 - 18:55 (75 min)
Cena kurzu
1 lekce / týden 1.700 Kč
Cena kurzu
2 lekce / týden 2.550 Kč
Věkový rozsah
18+ let
Úrověň
začátečníci
mírně pokročilí

Contemporary dance pro dospělé

Veřejné taneční kurzy určené pro studenty a dospělé (začátečníky a mírně pokročilí). Kurz probíhá nepravidelně v závislosti na obsazenosti tanečního sálu. Termíny lekcí jsou zveřejněny na webových stránkách studia ABECEDA Poznání.

Náplň hodiny
Contemporary dance
Termín
Pátek: 20:00 - 21:00 (60 min)
Vstupné
1 lekce 200 Kč
Vstupné
5 lekcí 750 Kč