Taneční průprava a gymnastika

S prvními tanečními kroky přichází i základy tanečních technik, díky nimž si osvojíme vše, co je nezbytnou součástí každého dobrého tanečníka.

Tanec je báseň, ve které je každý pohyb slovem.

Mata Hari

Výuka taneční průpravy a gymnastiky je určena především dětem ve věku 6 - 9 let. Tvoří základ jakékoliv další taneční techniky, jako je balet, krasobruslení, společenský tanec ad. Tyto metodické a taneční techniky vedou k získání správných návyků držení těla, propracovávají a posilují jednotlivé svalové oblasti, zvyšují pohyblivost páteře a klubů. Dále rozvíjí hudební vnímavost a rytmického cítění, ladnost, kreativitu, učí důslednosti a vnímání prostoru. Díky těmto technikám a cvičením se tělo stává pevnější, flexibilnější a vznosnější.

Informace pro účastníky kurzu

Dívky by měly mít baletní dres se sukýnkou nebo dres bez sukýnky a legíny. V zimním období doporučuji baletní punčochy, popř. svetřík. Na nohou baletní dětské piškoty bílé nebo tělové (na první hodinu postačí ponožky). Chlapci si mohou obléci tepláky, legíny nebo bavlněné šortky, tričko (bez potisku), piškoty nebo ponožky.

Vlasy je třeba upevnit do culíků, copů, popř. skutečně dlouhé vlasy stočit do drdůlků.

Dále s sebou určitě nezapomenout něco k pití. Čelenky, volně visící náušnice, náramky, prstýnky, volné řetízky a další obdobné ozdoby nejsou z bezpečnostních důvodů povoleny! Dále prosím na kurzech omezte veškeré cennosti na minimum, jelikož v tanečních prostorech nemusí být prostory k uzamčení a úschova tedy nebude možná!

Termíny probíhajících kurzů

1. období: 7. září 2020 - 28. ledna 2021 (celkem 18 lekcí)*

2. období: 1. února 2021 - 24. června 2021 (celkem 19 - 20 lekcí)*

* kurzy neprobíhají v období školních prázdnin platných pro Hradec Králové a ve dnech státních svátků

Obecné informace ke kurzům

  • Lekce všech kurzů (kromě Jazz dance) na sebe navazují jako běžná školní výuka a ukázkou výsledné práce je společné závěrečné vystoupení.
  • Skupiny žáků od 8 let se navíc mohou účastnit dalších tanečních vystoupení.
  • Ceny uvedené u kurzů (kromě Jazz dance, kde je cena stanovena za lekci) jsou cenou za jednoho účastníka na dané období.
  • V případě přihlášky před a v první polovině období bude účtována cena za celý kurz. V případě přihlášky ve druhé polovině období bude účtována cena za polovinu kurzu.
  • Přihlášky ke kurzům jsou vyřizovány po e-mailu.

Související kurzy v nabídce

Věkový rozsah
5 - 7 let
Úrověň
začátečníci

Taneční průprava, Taneční gymnastika

Náplň hodiny
Taneční průprava, Taneční gymnastika
Termín
Středa: 16:15 - 17:15 (60 min)
Lekce
Cena kurzu
1 lekce / týden 1.500 Kč
Věkový rozsah
8 - 10 let
Úrověň
začátečníci

Taneční průprava, Taneční gymnastika, Klasický tanec

Náplň hodiny
Taneční průprava, Taneční gymnastika, Klasický tanec
Termín
Úterý: 14:45 - 15:45 (60 min)
Lekce
Cena kurzu
1 lekce / týden 1.600 Kč