Jazz Dance

Velmi oblíbený taneční styl pro všechny, kteří se chtějí pobavit, objevit nové možnosti pohybu, probudit vnitřní energii, vyjádřit své momentální rozpoložení a nalézt svou originalitu.

Tanec je objevování, objevování, objevování.

Martha Graham

Jazzový tanec je taneční styl a forma, která ukazuje a rozvíjí originalitu tanečníka. Je to velmi energetická a zábavná taneční technika, které se mohou věnovat i ti, kteří nemají taneční základy.

Lekce jazzového tance jsou v současné nabídce určeny pouze pro dospělé. V rámci tohoto kurzu se naučíte nejen základní kroky a pozice paží, ale také naleznete vnitřní tělesnost, naučíte se jednotlivé části těla od sebe izolovat, jak vést a koordinovat svůj pohyb a zažít tělesný prožitek. I když má tanec svá specifika, každý si může přidat něco svého, Vám přirozeného.

Informace pro účastníky kurzu

Doporučuji pohodlné sportovní oblečení (např. tílko, tričko, legíny nebo tepláky) a na nohou ponožky.

Vlasy upevnit do culíků, copů, apod.

Dále s sebou určitě nezapomenout něco k pití. Čelenky, volně visící náušnice, náramky, prstýnky, volné řetízky a další obdobné ozdoby nejsou z bezpečnostních důvodů povoleny! Dále prosím na kurzech omezte veškeré cennosti na minimum, jelikož v tanečních prostorech nemusí být prostory k uzamčení a úschova tedy nebude možná!

Termíny probíhajících kurzů

1. období: 7. září 2020 - 28. ledna 2021 (celkem 18 lekcí)*

2. období: 1. února 2021 - 24. června 2021 (celkem 19 - 20 lekcí)*

* kurzy neprobíhají v období školních prázdnin platných pro Hradec Králové a ve dnech státních svátků

Obecné informace ke kurzům

  • Lekce všech kurzů (kromě Jazz dance) na sebe navazují jako běžná školní výuka a ukázkou výsledné práce je společné závěrečné vystoupení.
  • Skupiny žáků od 8 let se navíc mohou účastnit dalších tanečních vystoupení.
  • Ceny uvedené u kurzů (kromě Jazz dance, kde je cena stanovena za lekci) jsou cenou za jednoho účastníka na dané období.
  • V případě přihlášky před a v první polovině období bude účtována cena za celý kurz. V případě přihlášky ve druhé polovině období bude účtována cena za polovinu kurzu.
  • Přihlášky ke kurzům jsou vyřizovány po e-mailu.

Související kurzy v nabídce

Věkový rozsah
18+ let
Úrověň
začátečníci
pokročilí

Jazz dance pro dospělé

Náplň hodiny
Jazz dance
Termín
Středa: 19:00 - 20:15 (75 min)
Vstupné
Cena kurzu
1 lekce 200 Kč
Cena kurzu
5 lekcí (permanentka) 750 Kč